Hakkımızda


Iridium’un dünyadan 780km yükseklikte hizmet veren 66 adet yakın yörünge uydusu bulunmaktadır. Bu uydu kümesi, bütün dünyayı saran bir ağ şeklinde yörüngelerinde sürekli dolaşır. Bu sayede Iridium telefonları kutup bölgeleri ve okyanuslar da dahil olmak üzere dünyanın her yerinde çalışır.
Iridium NEXT projesi ile 2015 yılında başlayan uydu kümesi yenileme çalışmaları 2019 yılının başında sonlanmış ve uydu kümemizin tamamı yenilenmiştir.

Iridium hakkında

Iridium, dünyanın en büyük ticari uydu kümesini işletir; 66 çapraz bağlı Alçak Yörünge (LEO) uydularından oluşan bir kafes mimarisi ile okyanuslar, hava yolları ve kutup bölgeleri dahil olmak üzere, Dünya yüzeyinin yüzde 100’ünü kaplar. LEO uydu kümesi mimarimiz, geostationer (GEO) uydularına göre performans ve güvenilirlik avantajlarına sahiptir.

Iridium ağının benzersiz kapsama alanı ve yüksek güvenilirliği, müşterilerimizin her yerde ve en çok ihtiyaç duydukları zaman kritik iletişim hatlarımıza güvenebilecekleri anlamına gelir.

Iridium avantajları

  • DÜNYANIN EN BÜYÜK VE EN GENÇ TİCARİ UYDU KÜMESİ 
  • TÜM DÜNYAYI KAPSAMASI ALTINA ALAN TEK SİSTEM
  • HAVA VE YERYÜZÜ ŞEKİLLERİNDEN ETKİLENMEDEN ÇALIŞABİLME
  • DÜŞÜK MALİYETLERLE ETKİN KULLANIM
  • DÜNYADAKİ TEK MOBİL BAS KONUŞ SİSTEMİ
  • GEO SİSTEMLERE GÖRE DAHA GÜVENİLİR

Iridium telefonlar kendi aralarında herhangi bir karasal bağlantıya ihtiyaç duymadan görüşme yapabilir. Iridium telefonlarla karasal şebekeler arasında iletişim geniş bant fiber-optik bağlantılarla sağlanır. Yüksek kaliteli ses ve data hizmetleri, Uydu Network Operasyon Merkezi tarafından yürütülür. 400’den fazla mühendis ve teknisyen, sorunsuz ve kaliteli Iridium hizmetlerini sunmak için her zaman göreve hazırdır. 


ICOM hakkında

ICom Uydu Haberleşme A.Ş., dünyanın tercih ettiği mobil uydu haberleşme şirketi olan Iridium’un Türkiye TEK yetkili distribütörü ve servis sağlayıcısıdır.

2016 yılında kurulan ICOM Uydu Haberleşme A.Ş., 2017 yılında Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu‘ndan GMPCS (Mobil Uydu Haberleşme) lisansı alarak Türkiye‘deki faaliyetlerine başlamıştır.

ICom A.Ş., mobil uydu haberleşme alanında dünya pazar lideri olan Iridium ürünleri ile Türkiye’de GSM kapsamasının olmadığı her yerde, gerek askeri gerekse sivil haberleşme ihtiyaçları için fark yaratan çözümler sunmaktadır.

Iridium’un her türlü hava ve arazi koşullarında iletişim sunan haberleşme ürünleri, kutup bölgeleri de dahil olmak üzere tüm dünyayı kapsayan tek mobil uydu haberleşme sistemi olması ile gücüne güç katan ICom A.Ş., askeri unsurlar, güvenlik birimleri, yardım kuruluşları, taşımacılık, madencilik gibi sektörlerin vazgeçilmez tamamlayıcısı haline gelmiştir.

Iridium’u Türkiye’de askeri ve sivil alanlarda tam temsil yetkisine sahip olan ICom A.Ş., çözüm odaklı çalışan yapısı ve kusursuz hizmet prensibi ile her gün biraz daha büyümekte ve haberleşme sektörünün vazgeçilmez kuruluşları arasında yerini almaktadır.

Başa dön
EnglishTürkçe