Sıkça Sorulan Sorular

UYDU TELEFONUNU HERKES ALABİLİR Mİ?
Evet, uydu telefonu alımları GMS telefonlarda olduğu gibi bildirime tabidir. İstenilen evrakları temin edip, sözleşme aşamalarını tamamlayarak Iridium telefon alabilirsiniz.
IRIDIUM FATURALARI DOLAR OLARAK MI KESİLİR?
Ürün ve aylık hizmet faturaları fatura günü belirlenen TC Merkez Bankası USD kuru üzerinden Türk Lirası’na çevrilir. Ödemenizi TL ya da USD olarak yapabilirsiniz.
FATURALARIMI NASIL ÖDEYEBİLİRİM?
Aylık hizmet faturlarınızı veya ürün faturalarınızı banka havalesi/EFT ya da kredi kartı (mail order) ile ödeyebilirsiniz.
UYDU TELEFONLARI KAPALI ALANLARDA ÇALIŞIR MI?
Uydu telefonlarının çalışmasının birinci koşulu antenlerinin gökyüzünü görmesidir. Kapalı alanlarda telefon antenleri gökyüzünü görmeyeceği için bu tip yerlerde ilave çatı anteni vb. sistemlerle telefonların kullanılması sağlanabilir.
ELİMDEKİ GSM SIM KARTIMI UYDU TELEFONUNA TAKARSAM ÇALIŞIR MI?
Hayır, çalışmaz. Iridium telefonlarında yalnızca Iridium SIM kartları kullanılabilir.
IRIDIUM HATLARINI ARAMANIN FİYATI NEDİR?
Iridium hatları +8816 alan kodu ile başlayan uluslararası uydu numaralarıdır. Kullandığınız sabit hat ya da GSM operatörlerinin ayrı tarifeleri vardır. Operatörünüzden Iridium’u arama dakika fiyatlarını öğrenebilirsiniz.
IRIDIUM TELEFONLAR TAKİP EDİLEBİLİR Mİ?
GPS özellikli Iridium telefon kullanılması ve kullanıcının GPS verilerini paylaşması durumunda Iridium telefonlar takip edilebilir. Bunun dışında takip edilmez.
TELEFONUMDA KALAN KONTÖR MİKTARIMI NASIL ÖĞRENEBİLİRİM?
Iridium telefonunuzdan 2888’i arayarak veya bu numaraya boş mesaj göndererek kalan kontör miktarınızı öğrenebilirsiniz. Bu hizmet ücretsizdir.
IRIDIUM TELEFONLAR HAVA KOŞULLARINDAN ETKİLENİR Mİ?
Iridium telefonlar alçak yörünge (780 km) uyduları ile hizmet sunar. Bu da atmosferik olaylardan etkilenmeden çalışmasını sağlar.
Başa dön
EnglishTürkçe